ILVA i Thisted giver kunderne friheden til at handle stort

Siden åbningen af ILVA’s nye bolighus i Thisted i marts har kunderne taget godt imod både møblerne – og muligheden for at få dem hurtigt og nemt med hjem. Som en af de eneste i Thisted tilbyder ILVA nemlig gratis trailerudlån i samarbejde med Freetrailer.

Det er en løsning, der gør det nemt at handle stort – uden at skulle tænke på, hvordan man får møblerne hjem. Og kunderne har allerede taget godt imod konceptet. De sorte trailere med ILVA-logoet er blevet et velkendt syn i gadebilledet.

“Vi er rigtig glade for, at vi som noget nyt i Thisted kan tilbyde Freetrailer til vores kunder. Det gør det både mere fleksibelt og bekvemt at handle hos os – og vi kan se, at det bliver flittigt brugt,” siger Torben Brohus, butikschef hos ILVA i Thisted.

Møbler med på farten – Thisted gør det nemt

Freetrailer er tilgængelig via en app, og det er gratis at låne en trailer i op til 4 timer. Skal man være sikker på at få en trailer, kan man reservere den mod et mindre beløb. Hele processen er enkel og selvbetjent – præcis som det skal være, når man vil videre med dagens gøremål.

ILVA Thisted sætter dermed en ny standard for service og tilgængelighed – med fokus på at gøre det nemt og trygt at handle møbler lokalt.

Indhold og fotos : ILVA Thisted

af Redaktionen

Seneste Nyt

Relaterede artikler

Thy, Topnyheder

Johnny Hansen vinder sundhedspris

Professor og læge Bente Klarlund og forsanger i Kandis Johnny Hansen modtog Danske Regioners pris Årets Sundhedsdebattør 2025 på Folkemødet på Bornholm.
2 min read
Job & Erhverv, Thy, Topnyheder

Michelin-stjernen lyser fortsat over Tri og Agger

Restaurant Tri i Agger i Thy har for tredje gang opnået en stjerne i den prestigefylde Michelin-guide.
2 min read
Job & Erhverv

Reception hos Hetag Morsø Tagdækning – Stafetten gives videre

Hetag Morsø Tagdækning inviterer til reception fredag den 20. juni kl. 12.00–16.00 i anledning af ejerskiftet i virksomheden. Patrick overtager nu roret, og vi markerer samtidig Niels Rokkjærs afgang efter mange år som dedikeret ejer og drivkraft bag firmaet. Receptionen finder sted på Grønlandsvej 8, 7900 Nykøbing, hvor vi byder alle velkommen til et par…
1 min read

Hjælp os med at dække din by
– Tip os om nyheder!

Så er du med til at hjælp os med at dække de vigtigste historier i dit lokalområde.