Christopher “hjem igen” til Thy Rock

Christopher har haft “Thy Rock” som sit “andet hjem” siden starten af karrieren, og nu vender han “hjem” til Thy Rock 2026.

– De seneste år har jeg været meget på turné, hvor jeg har været så heldig at få mulighed for at rejse verden rundt og møde mange af mine fantastiske fans – noget, jeg for blot få år siden aldrig havde forestillet mig var muligt, siger Christopher.

I forbindelse med premieren på Netflix dokumentaren ’Christopher – A Beautiful Real Life’ i August, udgav Christopher også opsamlingsalbummet ’A Beautiful Real Life’ inklusiv tre helt nye sange.

Siden debuten i 2010 har Christopher markeret sig som en af Danmarks mest alsidige og folkekære popstjerner med hits som Fall So Hard, Ghost, Tulips, Told You So og Irony. Med Netflix-filmen A Beautiful Life fik han sit internationale gennembrud, hvilket blev startskuddet til en verdensturné med udsolgte shows i USA, Sydamerika, Asien og Europa.

Christopher er det andet navn, der er offentliggjort til Thy Rock 2026. Også MADSEN kigger forbi Dyrskuepladsen den 26.-27. juni 2026. Billetsalget starter senere.

Læs mere her:

af Redaktionen

Relaterede artikler

Mors, Topnyheder

8.-klasse prøvede kræfter med kommunalpolitik på Mors

Hvordan prioriterer man mellem flere lærere, flere ansatte på plejecentrene eller en ny sportshal? Det spørgsmål fik en 8. klasse mulighed for at tage stilling til, da borgmester Jens Dahlgaard inviterede eleverne til ungdomskommunalbestyrelsesmøde på rådhuset.
2 min read
Mors, Sport, Thy, Topnyheder

Mors-Thy henter rutineret profil: Tidligere Bundesliga-spiller skal styrke højre back

Mads-Peter Lønborg kommer til Thy og Mors efter en stærk sæson i Aarhus Håndbold.
4 min read
Job & Erhverv, Mors, Regionalt, Topnyheder

Morsø-virksomhed automatiserer intern transport hos Priess

Global AGV på Mors har leveret en selvkørende truck til Priess A/S ved Skive, som nu har overtaget en række rutineprægede transportopgaver i produktionen.
2 min read

Hjælp os med at dække din by
– Tip os om nyheder!

Så er du med til at hjælp os med at dække de vigtigste historier i dit lokalområde.